Dôležitosť odsatia nosných hlienov

 

Nádcha je pre kojenca veľmi nepríjemným ochorením. Malé dieťa nie je schopné dýchať ústami, upchatý noštek znemožňuje kojenie a ruší kľudný spánok. Nahromadené hlieny v nose navyše vytvárajú živnú pôdu pre rozmnožovanie baktérií, ktoré môžu spôsobiť aj závažnejšie ochorenia, ako je napríklad zápal stredného ucha. Preto je nevyhnutné pravidelné a dôkladné odsávanie, ktoré týmto komplikáciám pomáha predchádzať.

Kojenecká odsávačka hlienov Arianna Baby-vac 2 Ergonomic je vylepšenou verziou obľúbenej „modrej“ odsávačky Arianna Baby-Vac pripojitelnej na domáci vysávač.

Aplikovanie odsávania u detí nemá spodnú vekovú hranicu. Aj hlieny z nošteka novorodenca sa dajú a dokonca aj majú odsať. Odsávanie nepoškodzuje nosnú sliznicu, čo klinicky otestovali medzinárodné inštitúcie. Zariadenie odstraňuje hlieny prostredníctvom vysávača a nie jeho plným sacím výkonom. Z pohľadu sacej sily tento prípravok má samoreguláciu. Keďže odsávačka je vyrobená zo špeciálneho nelámavého plastu, nehrozí poranenie následkom rozbitia.

Proces odsávania je úplne bezbolestný, je vôbec alebo len minimálne nepríjemný. U malého bábätka môže snáď spôsobiť malý moment prekvapenia. Pre dieťa je skôr nepríjemná fixácia, preto to robme šetrne, ale dôsledne.

Vyčisť

noštek

odsávačkou, dýchanie je teraz hračkou